روشهای جلوگیری از هدر رفتن منابع سرور

در این پست از راهکارهای جامع دیتاسنتر می خواهیم به بررسی روشهای جلوگیری از هدر رفتن منابع سرور بپردازیم. هر زمان که سروری دارید که از ظرفیت آن استفاده نمی شود، یا شاید اصلا استفاده نمی شود. شما ضایعات سرور دارید مراکز داده اغلب سرورهایی دارند که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند یا شاید مورد نیاز نیستند. با این حال، این سرورهای کم استفاده هنوز به برق و خنک کننده نیاز دارند. هنگامی که در مرکز داده در نظر گرفته شود، می تواند مقدار زیادی برق هدر رفته یا غیرضروری مصرف شود.

برای کمک به شما در استفاده از تمام سرورهای خود به طور کامل، ما فهرستی از راه هایی را که می توانید بیشترین استفاده را از آنها ببرید، گردآوری کرده ایم.

1. به سمت Cloud بروید

اگر فرآیندها، داده‌ها یا برنامه‌هایی دارید که می‌توانند بدون تأثیر بر عملیات تجاری یا امنیت داده‌ها به ابر منتقل شوند، این کار را انجام دهید! با استفاده از قدرت و کارایی رایانش ابری برای سازمان خود، ردپای کربن خود را کاهش می‌دهید و سرورها را آزاد می‌کنید تا برای موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

2. مجازی سازی

در طول مسیر حرکت به سمت ابر، استفاده از مجازی سازی روی سرورهای شما می تواند قدرت محاسباتی یک ماشین را با اجرای چندین نمونه به طور همزمان به حداکثر برساند. مجازی سازی به سرعت مقیاس پذیر است و می تواند هزینه های سخت افزاری را کاهش دهد.

3. ادغام سرورها

یکپارچه سازی سرور با قرار دادن برنامه ها یا فرآیندهای بیشتر در ماشین های کمتری کار می کند. این را می توان با ترکیب برنامه ها روی یک سرور واحد یا خوشه بندی سرورها برای استفاده از یک سرور پشتیبان واحد برای خوشه ای از سرورها انجام داد. همانند مجازی سازی، این کار استفاده از سرور را برای کاهش هدر رفتن سرور به حداکثر می رساند. با این روش همچنین نیاز به خرید سرور جدید نیز کاهش می یابد.

4. داده ها را با کارایی بیشتری ذخیره کنید

اگر از سرورها برای ذخیره یا تهیه نسخه پشتیبان استفاده می کنید، راه هایی وجود دارد که می توانید فضای مورد نیاز برای داده هایی را که ذخیره می کنید کاهش دهید. برای استفاده از فضای کمتر، فشرده سازی، کپی کردن و ردیف کردن داده ها بر اساس تقاضا را در نظر بگیرید. هنگامی که به فضای کمتری برای ذخیره سازی نیاز دارید، می توانید تعداد سرورهای مورد نیاز برای ذخیره داده ها را کاهش دهید یا از آن سرورها به طور موثرتری استفاده کنید.

5. فقط آنچه را که نیاز دارید بخرید

چه سرور یا فضایی را در یک مرکز داده میزبانی شده کرایه می‌کنید یا خود را دارید، فقط سعی کنید آنچه را که واقعاً نیاز دارید خریداری کنید. با انجام این کار، احتمال داشتن سرورهایی که استفاده نمی شوند یا به طور موثر استفاده نمی شوند را کاهش می دهید. علاوه بر این، تنها با خرید تجهیزات مورد نیاز در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد.

6. از کار انداختن سرورهای استفاده نشده

به احتمال زیاد، چند سرور قدیمی در هر مرکز داده وجود دارد که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند، اما همچنان در حال کار هستند و از برق استفاده می کنند. این سرورها فراموش شده‌اند، زیرا کارکنان فناوری اطلاعات مشغول استقرار محصولات جدید بوده‌اند یا شاید آنها هنوز هم در آنجا هستند «فقط در مورد» اغلب، ابزارهای نظارت بر شبکه از پینگ هایی استفاده می کنند که در دسترس بودن سرور را بررسی می کند و این سرورهای استفاده نشده می توانند مورد توجه قرار نگیرند. اگر سرورهایی پیدا کردید که استفاده نمی شوند و دیگر مورد نیاز نیستند، آنها را از کار انداخته و به جای معدوم کردن، آنها را بفروشید.
کاهش هزینه های انرژی و صرفه جویی در پول

برق برای تامین انرژی سرورها، سیستم های گرمایش و سرمایش و روشنایی در مراکز داده مورد نیاز است و هزینه برق هزینه دارد. مدیریت سرورهای خود برای افزایش کارایی آنها و کاهش اتلاف سرور به شما کمک می کند تا نیازهای انرژی خود را کاهش دهید.

قیمت استوریج
فروشگاه اینترنی تکین مال